۱۳۹۵ سه شنبه ۵ بهمن
معاونت دانشجویی و فرهنگی و اداره های کل
معاونت دانشجويي و فرهنگي
معاونت دانشجويي و فرهنگي در يك نگاه
دانشگاه آزاد اسلامي،به مثابه بزرگترين دانشگاه حضوري جهان با وقوف به نقش فرهنگي نهاد دانشگاه در توسعه فرهنگي، نه تنها توسعه فرهنگي در نظام دانشگاهي را در امري بنيادين در توسعه علمي مي داند، بلكه در افقي بلندتر، اين موضوع را در خدمت توسعه فرهنگي واجتماعي ايران اسلامي فرض كرده است. بر اين اساس، وفق منويات مقام معظم رهبري، سند دانشگاه اسلامي، سند مهندسي فرهنگي، نقشه جامع علمي كشور ومنويات هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي در سال 1392 پس از تغيير مديريت پيشين، توجهي ويژه به حوزه فرهنگي واجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي صورت گرفت و بر مبناي افق هاي مصرح در اسناد بالادستي يادشده، مجموعه اي از ارزش هاي محوري، اهداف راهبردي و عملياتي را پيش روي حوزه فرهنگي و اجتماعي دانشگاه قرارداد و چشم انداز ويژه اي براي نيل به اهداف و راهبردها پديد آمد.
حوزه فرهنگي واجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي، طي سال هاي 93 و 94 با رجوع به اسناد بالادستي در سطوح ملي و سازماني براي حصول به برنامه‌اي واقع‌گرايانه با توجه به شرح وظايف، اهداف و نيز در پرتو مشورت و همكاري فعالان فرهنگي و اجتماعي در واحدهاي مختلف دانشگاه پس از ارزيابي موقعيت و شرايط كنوني مديريت امور فرهنگي موجود در آنها، به گونه‌اي حركت كرد كه ضمن نتيجه بخش كردن فعاليت‌ها براي همه كنشگران عرصه فرهنگ اعم از دانشجويان، اعضا هيات علمي، كارمندان و خانواده هاي ايشان، ثمره فعاليت‌هاي فرهنگي و اجتماعي در تمامي عرصه هاي آموزشي، پژوهشي و غيره دانشگاه در سه قالب اساسي طرح هاي زيربنايي؛ ساماندهي و تشكيلات و اقدامات عملياتي متجلي شود.
در اين راستا ضمن تغيير و ساماندهي كمي و كيفي در ساختار تشكيلاتي و سازماني مبني بر توسعه و توانمندسازي سرمايه انساني حوزه، فعاليت هاي خود را همگام با زمان و با رويكرد تحقق اهداف هشت گانه راهبردي دانشگاه شامل : 1. دين و اخلاق 2. امام خميني(ره) 3. انقلاب و رهبري 5. فرهنگي و هنري 6-.كانون‌ها و باشگاه‌ها 7. سياحت و گردشگري 8-.مشاوره فرهنگي و توسعه مشاركت اجتماعي . فعاليت حوزه فرهنگي و اجتماعي دانشگاه طي سال هاي 1393 و 1394 در يكي از سه بستر طرح هاي زيربنايي؛ ساماندهي شده و تشكيلات و اقدامات عملياتي تقسيم بندي و به انجام رسيده است. اين مهم پس از اجرايي شدن برنامه تجميع 2، به هم افزايي توان اجرايي حوزه فرهنگي منجرشد و با يگانه شدن حوزه فرهنگي و دانشجويي عملكرد معاونت در افق نويني متبلور شده است.
حوزه دانشجويي
دانشگاه آزاد اسلامي‌به لطف خدا وكوشش شبانه‌روزي و مديريت خلاق و دلسوز آن و همكاري‌هاي بي شائبه مديران، اعضاي هيأت علمي‌ و كاركنان متعهد با گذشت زماني بيش از سي سال به بزرگترين دانشگاه حضوري جهان تبديل شده است . دانشگاه آزاد اسلامي‌ در كنار ايفاي نقش اساسي در فعاليت‌هاي علمي و تحقيقاتي و فرهنگي در عرصه‌هاي داخلي و بين المللي همواره ارائه بهينه خدمات دانشجويي را مورد توجه بوده كه اين اداره كل عهده دار اين مسئوليت مهم مي‌باشد.
اداره كل خدمات دانشجويي
1394/11/17
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد.
Powered by DorsaPortal