۱۳۹۵ سه شنبه ۵ بهمن
معاونت دانشجویی و فرهنگی و اداره های کل
پيام دكتر ميرزاده به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو
پيام دكتر ميرزاده به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت بزرگداشت شانزدهم آذر ، روز دانشجو پيامي صادر كرد. به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در متن پيام دكتر ميرزاده آمده است: سالگرد حماسه 16 آذر، ياد و خاطره دانشجويان دانشگاه تهران كه با خون...

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به مناسبت بزرگداشت شانزدهم آذر ، روز دانشجو پيامي صادر كرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، در متن پيام دكتر ميرزاده آمده است:

سالگرد حماسه 16 آذر، ياد و خاطره دانشجويان دانشگاه تهران كه با خون خود نهال مبارزه مردم ايران در راه استبداد ستيزي و استقلال خواهي را آبياري كردند، گرامي باد. به واقع 16 آذر سال 1332 نقطه عطفي در تاريخ معاصر ايران محسوب مي شود؛ شهادت دانشجويان در صحن دانشگاه آغازگر خروش ملتي بود كه خواهان تعيين سرنوشت خود بودند و فداكاري اين دانشجويان آگاه پس از دو دهه تلاش و ممارست با رهبري امام راحل به ثمر رسيد و نظام استبدادي و شاهنشاهي فروريخت.

بي ترديد 16 آذر را بايد نماد پيوند دانش طلبي و آزادي خواهي دانست چراكه علم برخواسته از ايمان، ظلم و ستم مستبدان را برنمي تابد و امروز استقلال، آزادي و امنيت كشور مرهون فداكاري جوانان تحصيل كرده اي است كه در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگي و پس از آن راه را بر استعمار و استثمار ملت بستند.

دانشجوي آگاه الگوي تمام نما و چشم بيناي يك ملت است كه مي بايست نسبت به همه رويدادهاي جامعه خود حساس و مسئوليت پذير باشد، مسلما پررنگ تر شدن نقش جوانان در عرصه تصميم گيري و تقويت بنيه علمي كشور آينده ايران اسلامي را تضمين خواهد كرد.

روساي تمام واحدها و مراكز دانشگاه آزاداسلامي موظفند در چارچوب مصوبات شوراي عالي انقلاب فرهنگي و بخشنامه مورخ 16/9/93 نسبت به حمايت از همه تشكلهايي كه با رعايت مصوبات مذكور تشكيل شده اند، حمايت و پشتيباني لازم را معمول دارند تا فضاي دانشگاه آزاداسلامي با حضور تشكلهاي اسلامي سياسي و دانشجويي پرنشاط تر و زمينه بيشتري براي بحث هاي آنها مخصوصا تقويت كرسي هاي آزادانديشي فراهم گردد و عنصر دانشجو به عنوان عنصر اصلي در دانشگاه تقويت و تكريم گردد.

اينجانب ضمن گراميداشت مجدد،ياد وخاطره همه شهداي دانشجو، مخصوصا شهداي اخير مدافعان حرم كه بر عليه جريانات انحرافي تكفيري به جهاد پرداختند، روز دانشجو را به همه دانشجويان به ويژه دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي تبريك مي گويم و اميدوارم جوانان ما كه به حق گنجينه ارزشمند فرداي ايران هستند با نشاط و مسئوليت پذيري در جهت رشد علمي، توسعه متوازن، رفع مشكلات و تقويت زيرساختهاي كشور حركت كنند.

حميد ميرزاده رييس دانشگاه آزاد اسلامي


تاریخ بروزرسانی : 1395/09/19
تعداد بازدید : 192
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد.
Powered by DorsaPortal