۱۳۹۵ سه شنبه ۵ بهمن
معاونت دانشجویی و فرهنگی و اداره های کل
دكتر طه هاشمي در اختتاميه جشواره ملي نماز واحد علوم و تحقيقات: نماز، عامل اصلي جلوگيري از سقوط انسان به گمراهي است
دكتر طه هاشمي در اختتاميه جشواره ملي نماز واحد علوم و تحقيقات: نماز، عامل اصلي جلوگيري از سقوط انسان به گمراهي است حجت الاسلام والمسلمين دكتر طه هاشمي در اختتاميه جشنواره ملي نماز و نقش آن در هويت يابي دانشجويي كه در واحد علوم و تحقيقات برگزار شد، گفت: نماز مسير و پل ارتباط بين انسان و خداوند است.

به گزارش روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات حجت الاسلام و المسلمين دكتر طه هاشمي، معاون دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي در اين مراسم ، ضمن تبريك حلول ماه ربيع الاول و مناسبت هاي آن بخصوص ولادت حضرت محمد (ص) و هفته وحدت گفت: نماز عالي ترين جلوه عبادي مسلمين است.

وي افزود: خداوند دو موهبت الهي را مختص انسان قرار داد. اولين موهبت عقلانيت است كه اصلي ترين وجه تمايز انسان و ساير مخلوقات بحساب مي آيد. موهبت دوم دين است كه اين دو در كنار يكديگر بشريت را به نقطه مطلوب خلقت مي رساند.

دكتر طه هاشمي ادامه داد: انسان به سبب عقلانيتي كه از سوي پروردگار يكتا دريافت كرده است، تنها مخلوقي است كه گنجايش و توانايي درك ارزش و ذات واقعي باري تعالي را دارد.

وي با بيان اينكه عبادت از جلوه هاي مهم دين و نماز پرچم دين است، تصريح كرد: در روايات نماز پايه و محور دين و عامل اصلي جلوگيري از سقوط انسان به گمراهي بيان شده است.

دكتر طه هاشمي با اشاره به اينكه نماز در تمامي اديان الهي وجود دارد، افزود: زماني كه حضرت آدم و حوا به دليل خوردن ميوه ممنوعه از بهشت به زمين رانده شدند، بجاي آوردن نماز جزء اولين دستورات به آنها بود. هر جامعه اي كه مي خواهد به نماز آراسته شود بايد به حقيقت آن كه انسان سازي است، توجه ويژه اي داشته باشد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: به تعبير شهيد مطهري فرهنگ روح جامعه است و از آنجايي كه روح بصورت پيوسته است هر بخشي از آن دچار مشكل شود تمامي آن تحت تأثير قرار خواهد گرفت.

معاون دانشجوي و فرهنگي دانشگاه آزاد با بيان اينكه متأسفانه بجاي پرداختن به حقيقت و ارزشهاي دين بيشتر به ظواهر آن توجه مي شود، گفت: چه بسا برخي از آنهايي كه در حجاب كاهلي مي كنند ارزشي به مراتب بيشتر از ما در نزد خداوند برخوردار باشند.

تاریخ بروزرسانی : 1395/09/19
تعداد بازدید : 95
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به معاونت دانشجويي و فرهنگي دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد.
Powered by DorsaPortal